چهارشنبه ۵ ارديبهشت ۱۳۹۷
ماه رجب فرصتی فوق العاده

کانون وبلاگ نویسان قم به نقل از وبلاگ"گناه شناسی"،

پیامبر خدا صلى الله علیه و آله:

 خداوند متعال، در آسمان هفتم، فرشته‏اى گماشته است که به آن، «داعى» مى‏گویند و چون ماه رجب فرا رسد، آن فرشته، هر شبِ آن ماه را تا صبح، ندا مى‏دهد: «خوشا بر ذاکران، خوشا بر طاعت‏ کنندگان!».

خداوند متعال نیز مى‏فرماید: «من، همنشین کسى هستم که با من، همنشین باشد و مطیع کسى هستم که اطاعتم کند و آمرزنده کسى هستم که از من، آمرزش بخواهد. ماه، ماه من است و بنده، بنده من و رحمت، رحمت من. هر که مرا در این ماه بخوانَد، پاسخش مى‏گویم و هر که از من [چیزى‏] بخواهد، عطایش مى‏کنم و هر که از من هدایت جوید، راه‏نمایش باشم. این ماه را رشته‏اى بین خودم و بندگانم قرار داده‏ام. هر کس به این رشته (ریسمان) چنگ زند، به من مى‏رسد».

إنَّ اللّهَ تَعالى نَصَبَ فِی السَّماءِ السّابِعَةِ مَلَکا یُقالُ لَهُ: الدّاعی، فَإِذا دَخَلَ شَهرُ رَجَبٍ یُنادی ذلِکَ المَلَکُ کُلَّ لَیلَةٍ مِنهُ إلَى الصَّباحِ: طوبى لِلذّاکِرینَ! طوبى لِلطّائِعینَ!

ویَقولُ اللّهُ تَعالى: أنا جَلیسُ مَن جالَسَنی، ومُطیعُ مَن أطاعَنی، وغافِرُ مَنِ استَغفَرَنی، الشَّهرُ شَهری، وَالعَبدُ عَبدی، وَالرَّحمَةُ رَحمَتی، فَمَن دَعانی فی هذَا الشَّهرِ أجَبتُهُ، ومَن سَأَلَنی أعطَیتُهُ، ومَنِ استَهدانی هَدَیتُهُ، وجَعَلتُ هذَا الشَّهرَ حَبلًا بَینی وبَینَ عِبادی؛ فَمَنِ اعتَصَمَ بِهِ وَصَلَ إلَیَ.

الإقبال: ج 3 ص 174، بحار الأنوار: ج 98 ص 377 ح 1.برچسب ها : ماه رجب , خداوند ,
*نام و نام خانوادگي :

پست الکترونيکي :

*مطلب :
۱) نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .
آخرین مطالب