چهارشنبه ۵ ارديبهشت ۱۳۹۷
آیا شکست آمریکا در طبس، از امدادهای غیبی بود؟
همه چیز برای یک پیروزی تمام‌عیار مهیا بود. ۹۵ نیروی کماندو آموزش دیده با تجهیزات نظامی بسیار قوی در پنجم اردیبهشت‌ماه سال ۵۹ ، در شبی آرام و مهتابی، ۱۴ بالگرد و هواپیما در صحرای طبس در حال فرود و مهیای اجرای نقشه‌ای شوم بود که به ناگاه..
بی تحرکی نتیجه چاقی و دیابت در بین کودکان
با توجه به بی تحرکی کودکان و نوجوانان و چاق شدن آنها در سنین پایین در معرض ابتلا به بیماری دیابت هستند که این خطر در تمام کشور احساس می شود.
محافظت از حرم دل؛ پاسداری از حریم انقلاب
در ابتدای انقلاب، دشمنان ملت ایران -با علم به نوپا بودن و شکل نگرفتن کامل نهادهای امنیتی و نظامی- دست به انجام توطئه‌های خطرناک زدند که فقط بعضی از آن‌ها برای ساقط‌کردن هر نظامی کافی بود.
ازدواج های اینترنتی چالش جدید جامعه ایرانی
با افزایش کاربران اینترنتی و فضای مجازی موبایلی، سایت های همسریابی شروع به فعالیت کردند که امروز طرفداران زیادی را به خود جذب کرده است اماآیا سایت های همسریابی در جامعه ایرانی پذیرفته می شود؟
وام ازدواج 10میلیونی، نور امیدی برای جوانان
با تصویب افزایش وام ازدواج از 3میلیون به 10میلیون در مجلس شورای اسلامی، انگیزه جوانان برای ازدواج بالا می رود و این لایحه مجلس همانند نوری در جامعه مجردها می باشد.
روابطی که جز شکست و افسردگی نتیجه ای ندارد
دشمنان با استفاده از ماهواره و فضای مجازی در حال عادی سازی روابط بین دختر و پسر هستند، روابطی که در انتها به شکست و یا افسردگی ختم می شود.
هزینه های بالای دندانپزشکی عامل مهمی برای دوری خانواده از بهداشت دهان و دندان
در جامعه ایرانی کمتر به بهداشت دهان و دندان اهمیت داده می شود البته این موضوع دارای دلایلی همچون هزینه های بالا دندان پزشکی و یا نبود بیمه پوششی مناسب می باشد که کمتر به این موضوع اهمیت داده می شود.
سرد شدن کانون خانواده با فرار از خانه داری/بانوان اداره کننده کانون خانواده
امروز برخی از بانوان برای ثابت کردن خود و یا برخی از دلایل دیگر به اشتغال به بیرون از خانه روی می آورند در حالی که این امر باعث سرد شدن کانون خانواده می شود چرا که این کانون حساس زندگی و کلاس تعلیم و تربیت اجتماعی بیشتر به دوش بانوان است.
نقش خانواده در عملی شدن اقتصاد مقاومتی
در نهاد خانواده بهترین نقش را زنان برای تحقق شعار امسال ایفا می کنند و آنها می توانند هم باعث پیشرفت خانواده خود و هم کشور شوند.
فیلترینگ هوشمندتا چه میزان موفقیت آمیز بوده است؟
در سال های گذشته استفاده از شبکه های اجتماعی و پیام رسان در فضای مجازی و موبایلی افزایش پیدا کرده است و به دلیل راحتی و آسان بودن انها کاربران بیشماری با طیف های سنی متفاوت در آنها فعالیت می کنند اما برخی در این بین با محتویات غیراخلاقی، توهین و... باعث آزار کاربران دیگر می شوند که این امر باعث شد تا مسئولین به فکر فیلترینگ باشند که مسئله فیلترینگ هوشمند عنوان شد.
برجام یعنی خسارت محض
آنچه مشخص است از دیدگاه مقام معظم ولایت، مذاکره با امریکا و قبول برجام تاکنون هیچ نتیجۀ مثبتی برای کشور نداشته است.
چرا در شب عید خبری از دلسوزان فقرا نشد؟
از جمله مسائلی که اسلام بدان اهتمام ویژه‌ای دارد، رسیدگی به فقرا و نیازمندان، و ریشه‌کن کردن فقر است. برای رسیدن به این مقصود، طرق و راه‌های مختلفی را از جمله، خمس، زکات، کفارات و فدیه و ... را قرار داده است.
مشکلات اقتصادی؛ دغدغه‌ی نخست حاکم اسلامی
اگر اقتصاد و معیشت مردم، سر و سامان یابد، می‌توان امیدوار بود که بسیاری از مشکلات فرهنگی، اخلاقی و روانی جامعه هم التیام یابد و بستر مناسب‌تری برای تحقق دغدغه‌های فرهنگی، به وجود بیاید.
جهادگران امروز ادامه دهنده راه جهادگران هشت سال دفاع مقدس/خودسازی در مسیر اردوهای جهادی
این روز ها در ایام عید نوروز جهادگران همچون مردم عازم سفر هستند اما سفر جهادگران رنگ و بویی دیگر دارد به گونه ای که از تفریح و استراحت خود می گذرند برای آبادانی میهن عزیزمان.
آخرین مطالب