چهارشنبه ۵ ارديبهشت ۱۳۹۷
حجاب در ایران باستان
جامعه ایرانی از دوران‌های باستان، حفظ حجاب و «پوشیده رویی» را یک نوع وظیفه اخلاقی و سنتی می‌دانسته‌ که رعایت آن به تدریج جزو سنن ملی و وظیفه اخلاقی مردم ایران شد.
دشمنان به دنبال حذف حجاب از جامعه ایرانی
این در حالی است که امروزه و بعد از انقلاب اسلامی دشمنان دریافتند که از هیچ توطئه و نیرنگی برای گمراه کردن زنان و جوانان ایرانی نمی توانند استفاده کنند، پس وارد فرهنگ اصیل ایرانی شدند و در صدد تضعیف آن هستند.
با حجابت هم حالی به حالی می شوی!!!!
شاید تا همین چند سال پیش، یکی از سخت‌ترین روزها و لحظه‌های زندگی‌ات، آن وقت‌هایی بود که فیلم دوربین عکاسی‌تان را پیش عکاس‌باشی شهر می‌بردی تا عکس‌های خانوادگی‌تان را ظاهر کنی.
توطئه قلدر؛ همچنان ادامه دارد...
حجاب و عفاف، قدرت برتر و نرم مردم ایران به ویژه زنان ایران است و اهمیت و تأثیرگذاری آن به جهت اصالت و قدمتی است که در خون و ریشه مردم این سرزمین دارد از در روزگار امپراطوری ایران گرفته تا زمان ایران اسلامی...
سناریوی تخریب حجاب در رسانه‌های غربی
بی‌شک نقش مخرب یا سازنده رسانه‌ها در مقوله فرهنگ موضوعی روشن و غیر قابل انکار است. رسانه‌های شنیداری یا دیداری ابزاری قدرتمند در انعکاس و گسترش اطلاعات و جریانهای فرهنگی و ضد فرهنگی در جهان مدرن به حساب می‌آیند. رسانه های غربی با برنامه‌های از پیش طراحی شده و منسجم فعالیت های خود را به گونه‌ای سامان می‌دهند که موضوع حیا و عفا در زندگی چیزی تفننی و غیر لازم جلوه نماید.
پوشش و حجاب زنان در آخرت چگونه است؟
این سؤال به ذهن می‌رسد که آیا حجاب مخصوص این دنیا است و یا در بهشت هم این پوشش و حجاب مطرح است. آیا شخصی می‌تواند یکی از خواسته‌هایش در بهشت بی‌حجابی و بی‌عفتی باشد؟
مشکی، رنگ چادرم را عشق است
چادرم یک تکه پارچه نیست چادرم لباس رزم من در عرصه جهاد اکبر است لباسی که رنگ عشق دارد.
حجاب یا خودنمایی، مسأله این است
آیا می شود برای انتشار عکس محجبه خانم ها در فضای مجازی اثرات مذهبی مثل تبلیغ حجاب در نظر گرفت؟
حجاب و جهت اقتصادی نهفته در آن
حجاب مقوله ای فردی و اجتماعی است که احکام متعددی در پیرامون آن صادر شده و نسبت بدان اظهار نظرهای بسیاری شده و می شود. یقینا عفاف، حجاب و حیا از برترین مقوله های اخلاقی زن و مرد مسلمان است و در آنها حکمت عدم تزین و نهی از جلب توجه بسیار مهم تلقی شده است.
توصیه به حجاب مهم تر است یا نماز؟
اسلام دینی است متشکل از احکام عبادی فردی و اجتماعی. البته این تفکیک هم به سادگی انجام نمی شود. گاهی یک عبادت فردی در دل جامعه است و گاه سرمنشأ یک عمل اجتماعی افراد هستند. اما آنچه روشن است این است که برخی احکام اجتماعی تر هستند و آثار و نتایج اجتماعی بیشتری بر آنها مترتب است..
زنده به‌ گور شدن مُدرن
وقتی از «حجاب» صحبت می‌شود دو تصور به ذهن دو گروه از اقشار مردم می‌آید؛ عده‌ای مشتاقانه گوش فرا می‌دهند و خوبی‌های آن را می‌دانند و اهل حجاب کامل هستند. اما گروهی دیگر می‌گویند: بابا بگذارید راحت باشیم! حجاب چیه؟ چه فایده‌ای غیر از سختی و زحمت دارد؟
بازگشت زنان غربی از بن‌بست بی‌حجابی
بسیاری از زنان مسلمان، قدر حجاب را می‌دانند و آن را سنگر حفظ ارزش‌های خود می‌دانند، اما بعضی از آن‌ها به این ارزش پی نبرده‌اند و شاید فریب ظاهر بعضی از غربی‌ها را خورده‌اند و بی‌حجابی را نوعی تمدن و ارزش می‌پندارند...
آخرین مطالب